Skunklock sprawi, że złodzieje dosłownie się porzygają

Wolno stojące na parkingach i ulicach jednoślady stale narażone na kradzież, nawet gdy są zabezpieczone zamkami i łańcuchami. W sieci pojawił się właśnie startup, który bazuje na tradycyjnym rozwiązaniu typu U-lock i może się okazać skuteczniejszy niż dotychczasowe rozwiązania antykradzieżowe.

Skunklock ma za zadanie skutecznie zniechęcić amatorów cudzej własności. Nazwa jest nieprzypadkowa. Zabezpieczenie typu U-lock autorstwa Amerykanina polskiego pochodzenia – Daniela Idźkowskiego – wygląda bardzo klasycznie, ale jeśli zostanie naruszona jego integralność, wystrzeli cuchnącą chmurą chemicznej substancji, która spowoduje u złodzieja torsje oraz wymioty.

Foto: SKUNKLOCK

Skunklock wykonany jest ze stali hartowanej, dlatego nawet bez dodatkowego zabezpieczenia stanowi dość trudną przeszkodę dla upartych złodziei, którzy spróbują przepiłować U-lock. Zwykłe zamki i łańcuchy można dość łatwo unieszkodliwić za pomocą szlifierki kątowej. Przestępcy nie obawiają się podejmować prób kradzieży w ciągu dnia i w miejscach publicznych. Wybuch chmury kapsaicyny w twarz prawie na pewno zniechęci złodziej.

Kapsaicyna to organiczny związek chemiczny odpowiedzialny za ostry, piekący smak papryki chili. Pomimo że nie jest typowym alkaloidem, zazwyczaj przypisywany jest do tej grupy związków. Kapsaicyna działa na receptory bólu (nocyceptory) powodując uczucie pieczenia i ostrości w jamie ustnej. Ból jest ostry i złodziej nie ma z nim szans.

Foto: SKUNKLOCK

Indiegogo, czyli crowdfundingowa platforma, na której pojawił się Skunklock, zapewnia że urządzenie jest w pełni legalne i bezpieczne w użytkowaniu. Co ciekawe, w ubiegły roku przeprowadzono badanie produktu w odniesieniu do prawa stanowego w obrębie U.S.A. dotyczące sprzedaży i bezpieczeństwa produktu. Finalnie okazało się, że kilka stanów nie zaakceptuje urządzenia, właśnie ze względu na użycie drażniącej substancji.

Mimo to firma Indiegogo dowodzi, że urządzenie można będzie używać nawet w tych stanach, ponieważ istnieje formuła substancji, która nie jest oparta na kapsaicynie. W każdym razie Skunklock uzyskał aż 262 procent zakładanej kwoty zbiórki koniecznej do rozpoczęcia produkcji. Pierwsze blokady U-Lock trafią do klientów prawdopodobnie już w czerwcu.


What is SKUNKLOCK? V3. Źródło: YT, SKUNKLOCK

Czy Skunklock rzeczywiście będzie tak skuteczny? Właściwie wystarczy przecież założyć zwykłą maseczkę lekarską i ewentualnie gogle na oczy…

%d bloggers like this: