Złodzieje chwalą się skradzionymi motocyklami na Instagramie

Gang złodziej motocykli z Bristolu używa Instagrama, aby pochwalić się skradzionymi na ulicach miasta jednośladami. Konto na Instagramie o nazwie Bristolbiketeaker, które obecnie jest ustawione jako prywatne, ma ponad 1600 followersów i zawiera ponad 100 zdjęć skradzionych maszyn.

Foto: Instagram

Złodzieje zamieszczają również krótkie filmy, na których siedzą i jeżdżą na ukradzionych motocyklach. W przypadku tych zdjęć i nagrań twarze bandziorów są zasłonięte. Opis konta brzmi: „They call me Mr steal your bike Jail rider / Bristol we take everything and anything”. Bezczelność? Chyba mało powiedziane.

Co ciekawe, konto funkcjonuje już dłuższy czas, natomiast przedstawiciel lokalnej policji, w odpowiedzi na alarm zbulwersowanych mieszkańców, odpowiada że „policja jest świadoma istnienia konta oraz, iż jego zawartość jest aktywne badana”.

Foto: Instagram

„Aktywne badanie” trwa, motocykle giną, złodzieje się śmieją, a mieszkańcy mają dziwne wrażenie, że przestępcy są bezkarni.

Na facebooku powstała grupa UK Motorcycle Theft Protest, która wzywa władze Wielkiej Brytanii do zajęcia się problemem rosnącej fali kradzieży motocykli oraz bezkarności złodziej.

Foto: Instagram
%d bloggers like this: