Motocrossowy elektryk z… Wrocławia

LEM Falcon został opracowany i zbudowany przez studentów Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej. LEM Falcon ma nie tylko sprawnie poruszać się po ulicach, ale doskonale radzić sobie poza nimi na szutrowych i polnych drogach.

Foto: LEM Wrocław @LightElectricMotorcycle

Silnik może wygenerować 11 kW mocy, zaś maksymalna prędkość to ok. 130 km/h. Masa LEMa wynosi tylko 80 kg. Na jednym ładowaniu pojazd będzie mógł pokonywać bezdroża przez mniej więcej godzinę.

Foto: LEM Wrocław @LightElectricMotorcycle

Rama i wahacz to stop aluminium oraz kompozytów. Zamiast klasycznych zegarów motocyklowych, na kierownicy zostanie umieszczony elektroniczny wyświetlacz, na którym będzie można sprawdzić prędkość oraz zasięg, ale również napięcie i natężenie prądu, temperatura baterii, itd.

Foto: LEM Wrocław @LightElectricMotorcycle

Motocykl zostanie zaprezentowany podczas Smart Moto Challenge w Barcelonie oraz Moskwie. Przypomnijmy, że w 2014 roku konstrukcja studentów Koła Naukowego Pojazdów i Robotów Mobilnych Politechniki Wrocławskiej wygrała główną nagrodę podczas międzynarodowych zawodów Smart Moto Challenge. Była to wczesna wersja Lekkiego Motocykla Elektrycznego (LEM).

Foto: LEM Wrocław @LightElectricMotorcycle

W kolejnej edycji studenci z Politechniki Wrocławskiej zaprezentowali pojazd LEM Napoli, przeznaczony dla kurierów.

%d bloggers like this: