To może Gran Canaria? Ile kosztuje przygoda?

To może Wyspy Kanaryjskie? Bilet można znaleźć za 400-500 złotych w obie strony (da się pewnie taniej, natomiast mówię o ofercie, którą znajdziesz w 1 minutę w Internecie). Wynajęcie motocykla jest oczywiście uzależnione od terminu, czasu wynajmu i rodzaju motocykla – dłuższe wynajęcie opłaca się bardziej.

Źródło: Gran Canaria

Standardowa cena, np. BMW F 800 GS za jeden dzień, to ok. 100 euro (Moto & Bike Rent), ale na przykład za Yamahę XT 660 R zapłacisz znacznie mniej, około 75 euro (za cały tydzień 374 euro).

Można jeszcze taniej, np. Yamaha YBR250 to koszt 266 euro za tydzień. Jeśli ktoś woli skutery, może zdecydować się choćby na Kymco Agility 125 za 166 euro na siedem dni. Opcji jest wiele, natomiast z praktyki wiem, że wynajem przez stronę internetową zazwyczaj nie jest tak opłacalny jak bezpośrednia rozmowa, podczas której można uzyskać znaczną obniżkę lub lepszą maszynę za mniejsze pieniądze.

Foto: touringride.com

Jeśli chodzi o koszt noclegów, wychodzi różnie, natomiast za 15-20 euro za dobę można znaleźć całkiem przyjemne lokum. Jeżeli na wyprawę namówisz kilku kumpli, ceny będą oczywiście niższe. W praktyce samodzielnie zorganizowana tygodniowa impreza może zamknąć się w kwocie ok. 1500 zł od osoby, chociaż pewnie dałoby się jeszcze pokombinować…

%d bloggers like this: