Tak trzeba traktować złodziej motocykli!

Pościg na zmotoryzowanymi przestępcami zazwyczaj polega na tym, że są oni monitorowani i pilnowani, ale policja wstrzymuje się z interwencją, aby nie doprowadzić do zagrożenia życia postronnych osób.

Znając policyjną procedurę, złodzieje jednośladów w Wielkiej Brytanii często wykorzystują ostrożność policji oraz znajomość topografii miast, aby w dogodnej chwili uciec przed stróżami prawa. To się nie udało w poniższym przypadku…


Moment police deliberately ram a stolen moped off the road. Źródło: YT, LiveLeak

Tym razem złodzieje zostali zatrzymani, a właściwie staranowani przez policyjny radiowóz, na prostym odcinku drogi. Wydarzenie miało miejsce 3 lutego w Merton na południu Londynu. Cała akcja została sfilmowana przez śmigłowiec, dlatego wszystko doskonale widać.

Trzeba przyznać, policja bardzo skutecznie użyła „taktycznego kontaktu” do uziemienia złodziej. Inspektor Steve Wallance zamieścił nawet wpis na Twitterze, w którym ostrzega przestepców przed próbami kradzieży jednośladów, zapowiadając że mogą zostać potraktowani podobnie.

Zapewne nieco miej szczęśliwy jest właściciel skradzionej maszyny, chociaż chyba lepiej odzyskać poobijany skuter niż w ogóle go już nie zobaczyć…

%d bloggers like this: