Motocyklowe przewodniczki w Phnom Penh. Kiedy podobna usługa wystartuje u nas?

Młody przedsiębiorca z Kambodży stworzył usługę turystycznej moto-taksówki, dzięki której goście poznają Phnom Penh z siodełka motocykla, a właściwie skutera. Co ciekawe przewodnikami i kierowcami są lokalne moto-dziewczyny.

26-letni Renou Chea uruchomił Moto Girl Tour w stolicy kraju, za namową ciotki, która powiedziała mu o podobnym pomyśle funkcjonującym w Tajlandii. Renou szybko zorganizował motocykle i przewodniczki. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę.

Chea musiał zatrudnić kolejne dwie dziewczyny po tym, gdy okazało się, że cztery panie to za mało, a popyt na nietypową formę zwiedzania jest bardzo duży.

Foto: motorcyclenews.com

Wbrew pozorom uruchomienie i utrzymanie tego biznesu nie jest prostą sprawą. Pomysł Renou nie spodobał się taksówkarzom i lokalnym motocyklistom, którymi są oczywiście głównie mężczyźni.

Niemal każda kobieta z Kambodży, która pracuje z cudzoziemcami, jest traktowana jak potencjalna prostytutka. Aby nie dopuszczać do takich skojarzeń, podczas przejażdżki obowiązują ścisłe reguły, których pasażerowie muszą przestrzegać pod groźbą natychmiastowej wysiadki. Nie mogą między innymi obejmować dziewczyn, a jedynie trzymać się uchwytów na motocyklu.

Trasa Day City Tour umożliwia zobaczenie i odwiedziny najpopularniejszych atrakcji stolicy, w tym Pałacu Królewskiego, Muzeum Narodowego, Pomnika Niepodległości, Wat Phnom, itd. Usługa kosztuje w przeliczeniu około 150 zł. W cenę wliczone jest wypożyczenie kasku, paliwo oraz płaszcz przeciwdeszczowy w razie złej pogody.

Co ciekawe, pomysł okazał się tak dobry, że uzyskał nagrodę 2016 Luxury Travel Guide w kategorii Unique Tour Operator of the Year for Phnom Penh.

%d bloggers like this: