Przyczepka motocyklowa to przeżytek. Zobacz robota Gita – pomysł firmy Paggio

Niedawno prezentowaliśmy różne warianty przyczep motocyklowych, ale być może przyszłość należy do zupełnie innych konstrukcji. Poznajcie osobistego robota bagażowego o wdzięcznym imieniu Gita.

Gita. Foto: Paggio Group

Paggio Group, właściciel marki Vespa, nie ma reputacji firmy nowatorskiej techniczne (dopiero teraz konstruuje swój pierwszy skuter elektryczny), jednak nadrabia w ciekawym stylu. Nowy pomysł został zrealizowany przez dział Piaggio Fast Forward z Bostonu, który założono w 2015 roku. Produkt nazwano Gita.

Źródło: FB, Circuit Breaker

Maszyna wygląda jak wielka mydelniczka na kółkach. Urządzenie zapewnia pokaźną przestrzeń ładunkową i może podążać za człowiekiem autonomicznie (w oparciu o system GPS i mapy), lub za pomocą sterowania przez operatora.

Gita. Foto: Paggio Group

Gita jest w stanie nadążyć na rowerem, robot może rozwijać prędkość do 35 kilometrów na godzinę. Niebieski pomocnik jest przy tym bardzo zwrotny, potraf utrzymać stałą, zadaną odległość od człowieka, którą wylicza w odniesieniu do modułu sterowania umieszczonego na pasie operatora.

Gita. Foto: Paggio Group

Nie wiadomo obecnie, jak Gita radzi sobie z różnymi podłożami i przeszkodami. Warto wspomnieć, że Paggio Fast Forward rozwija także pomysł „wielkiego brata” Gita, czyli Kilo. Ten pojazd posiada aż 120 litrów przestrzeni bagażowej i może zabrać na pokład 100 kilogramów ładunku. Kilo posiada dodatkowe, przednie koło.

Gita. Foto: Paggio Group

Łatwo można wyobrazić pojazd typu Gita, który podążałby za motocyklistą. Oczywiście na razie to czysta fantastyka, ale za kilka lat? Kto wie…

Więcej informacji znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: