Wyniki Harleya za zeszły kwartał i 2016 rok. Jest nieco gorzej…

Harley-Davidson opublikował raport za czwarty kwartał i cały rok 2016. Wyniki są nieco słabsze niż w 2015 roku.

W czwartym kwartale 2016 roku zysk netto wyniósł 47,2 mln dolarów ze skonsolidowanego przychodu w kwocie 1,11 mld dolarów. W analogicznym okresie poprzedniego roku kwota zysku netto wyniosła 42,2 mln dolarów z dochodu w wysokości 1,18 mld dol.

Cały zeszły rok Harley-Davidson podsumował zyskiem netto 692,2 mln dolarów ze skonsolidowanych przychodów w wysokości 6,0 mld dolarów. W 2015 roku firma z Milwaukee zarobiła na czysto 752,2 mln dolarów, a przychody wyniosły 6,0 mld dolarów.

Foto: Harley-Davidson Motor Company

„Jesteśmy zdeterminowani, aby konkurować i wygrywać w USA oraz na głównych rynkach międzynarodowych. Nasz udział w rynku i wydajność daje nam przekonanie o słuszności i sile naszej długoterminowej strategii” – powiedział Matt Levatich, prezes i dyrektor generalny Harley-Davidson, Inc.

Jednak dla pełnego obrazu warto dodać, że sprzedaż detaliczna motocykli H-D na całym świecie spadła o 1,6 procent w porównaniu z rokiem poprzednim. Również sprzedaż detaliczna w Stanach Zjednoczonych zjechała w dół o 3,9 procent.

Wśród sukcesów H-D należy wymienić najlepsze w historii wyniki sprzedaży detalicznej w regionie Azji i Pacyfiku. Ponadto firma dodała 40 nowych punktów dealerskich na arenie międzynarodowej i przeszkoliła ponad 65 tysięcy nowych motocyklistów w swoich ośrodkach Harley-Davidson Riding Academy.

%d bloggers like this: