Husqvarna Motorcycles mocno do przodu

Austriacka Husqvarna również opublikowała swój raport sprzedaży za 2016 rok. Sytuacja firmy wygląda dobrze.

Według raportu, Husqvarna Motorcycles niemalże zdublowała swój wynik sprzedaży w ciągu dwóch ostatnich lat. Oznacza to, że austriacki producent osiągnął w zeszłym roku wzrost sprzedaży motocykli aż o 43 procent, a łącznie nabywców znalazło 30 700 sztuk jednośladów.

701 Vitpilen. Foto: Husqvarna

To doskonały wyniki, zaś statystyki wyglądają jeszcze lepiej, jeśli uwzględnimy, że w 2015 roku firma osiągnęła 32-procentowy wzrost sprzedaży. Mądre gospodarowanie zasobami i przemyślana strategia rozwoju doprowadziły do zwiększenia obrotu, który wyniósł ostatecznie ponad 200 milionów euro (w 2016 roku).

Część tego sukcesu Husqvarna zawdzięcza odświeżeniu linii modeli FE i Te Enduro, a także nowym 701 Enduro i 701 Supermoto z poprawioną technologią silników – które pojawiły się w drugiej połowie zeszłego roku.

701 Vitpilen. Foto: Husqvarna

Bardzo ważnym posunięciem okazała się rozwój i inwestycje poza gamą motocykli stricte wyścigowych. Przypomnijmy, że w 2016 roku Husqvarna zaprezentowała swoje dwa cywilne, „uliczne” modele Vitpilen 501 i Svartpilen 401. Co prawda motocykle pojawią się w salonach dopiero w końcówce jesieni bieżącego roku, ale już teraz, a właściwie od kilku miesięcy, skutecznie poprawiają notowania firmy.

Prawdopodobnie obecny rok będzie dla Husqvarna Motorcycles równie udany jak poprzednie dwa sezony.

%d bloggers like this: