Ekologiczny i nowoczesny skuter za 3 tysiące złotych?

Być może rzeczywiście elektryczne skutery zrewolucjonizują kiedyś sposób przemieszczania się w zatłoczonych miastach, ale jeśli będą kosztować tyle, co średniej wielkości motocykl, raczej nie ma szans, aby tak się stało.

NIU N1S Civic. Foto: NIU

Cena tego typu konstrukcji wciąż jest zaporowa, tym bardziej, że zasięg jest ograniczony a ładowanie ogniw trwa przynajmniej kilka godzin. Skoro cena jest obecnie największą barierą, pewna firma z Chin postanowiła powalczyć z tym problemem.

NIU N1S Civic. Foto: NIU

NIU to elektryczny skuter, który jest ekologiczny, gwarantuje swobodę i mobilność, a przy tym kosztuje rzekomo zaledwie ok. 800 dolarów, czyli mniej więcej 3200 złotych.

NIU N1S Civic. Foto: NIU

Współzałożyciel Niu Technology, Token Hu, powiedział: „Po wielu badaniach na temat sytuacji w Chinach, USA i Europie, stwierdziliśmy że samochody elektryczne nie mogą rozwiązać problemu niewydolnej, miejskiej komunikacji. Przede wszystkim, dlatego że samochodów na drogach jest już po prostu za dużo” – stwierdził Token Hu.

NIU N1S Civic. Foto: NIU

„Nasze badania wykazały, że każdego dnia ludzie podróżują do pracy, na spotkania, lunch lub po prostu, aby spotkać się z przyjaciółmi, na średnim dystansie 3-6 kilometrów. Jaki pojazd będzie najwygodniejszy na tak krótki dystans?” – pyta współzałożyciel Niu Technology.

NIU N1S Civic. Foto: NIU

Projekt NIU nie jest zupełnie nowy. Po raz pierwszy skuter został pokazany 1 czerwca 2015 roku w Chinach, zaś dwa tygodnie później firma uruchomiła największą wówczas akcję crowdfundingową w Państwie Środka. Co najciekawsze, z przedsprzedaży uzyskano astronomiczną kwotę 11 milionów dolarów w zaledwie 15 dni.

NIU N1S Civic. Foto: NIU

Dzięki tym funduszom spółka była wstanie stworzyć również międzynarodową wersję skutera znaną pod nazwą NIU N1S Civic. Model wyposażony jest w mocniejszy silnik elektryczny, który może wygenerować 2,4 kw (3,2 KM) mocy. Posiada także pojemniejszy akumulator, zaś prędkość maksymalna wynosi 45 km/h.

NIU N1S Civic. Foto: NIU

Co bardziej interesujące, akumulator waży tylko 10 kilogramów, co oznacza, że można łatwo zabrać go do domu lub biura celem podładowania. Można zakupić również dodatkowy akumulator. Każda jednostka zapewnia maksymalny zasięg ok. 80 km.

NIU N1S Civic. Foto: NIU

Jeśli NIU dotrzyma słowa odnośnie ceny końcowej skutera, NIU może stać się światowym bestsellerem, chociaż ze względu na dość surowy klimat w wielu krajach Europy, trudno żeby skuter stał się tak popularny, jak spodziewa się współzałożyciel firmy Niu Technology.

%d bloggers like this: