Jak mały może być Sportster? Zobacz Bonsai Bike

Maik Morató Güell już kiedyś próbował odpowiedzieć na to pytanie. Cztery lata temu zbudował Minibike 74, ale tym razem poszedł jeszcze dalej. Zapewne dlatego, że musiał dostosować motocykl do konkretnego jeźdźca.

Alchemy Cycles Bonsai Bike. Foto: Custom Chrome

Skonstruowany przez Alchemy Cycles Bonsai Bike może być najmniejszym Sportsterem, jaki kiedykolwiek zbudowano. Przeniesienie napędu za pomocą pasa został zmienione na łańcuch, sprzęgło jest automatyczne i pochodzi od Yamahy, co oznacza bardzo szybką i lekką zmianę biegów, w przeciwieństwie do oryginału. Twórcy chodziło o to, aby system był łatwiejszy w obsłudze, w sam raz dla dzieciaka.

Alchemy Cycles Bonsai Bike. Foto: Custom Chrome

Sztywna, krótka rama została wykonana ręcznie, zniknęły przednie teleskopy i tylne zawieszenie. Ten motocykl miał przypominać rower i jeśli popatrzymy na kierownicę rzeczywiście tak jest, chociaż jazda tym minimalistycznym motocyklem musi być utrapieniem dla dolnej części kręgosłupa.

Alchemy Cycles Bonsai Bike. Foto: Custom Chrome

Żeby było jeszcze ciekawiej, Güell usunął także zegary, przednie hamulce, błotniki i podnóżki, których minimalistyczny wariant trafił na tylną piastę. Bonsai przypomina bardziej BMXa.

Być może Bonsai Bike rzeczywiście jest najmniejszym customem, jaki kiedykolwiek powstał na bazie Sportstera, ale jednocześnie również najmniej praktycznym i szczerze mówiąc… najbrzydszym.

%d bloggers like this: