Kawasaki Ninja H2 w wersji Carbon trafi do wymagających klientów

Kawasaki Ninja H2 to gigant prędkości, który został zaktualizowany na 2017 rok, ale poza standardowym modelem, klienci z grubszym portfelem mogą zdecydować się na zakup limitowanej wersji H2 Carbon.

Kawasaki Ninja H2 Carbon. Foto: Kawasaki

Poza obudową z włókna węglowego, specjalny wygląd i wrażenia gwarantuje podobno wykończenie bryły lustrzaną farbą. Ponadto każdy egzemplarz oznaczono tabliczko z numerem serii. Cała seria liczy zaledwie 120 sztuk. Dla przykładu, do Stanów Zjednoczonych trafi tylko 6 z nich.

Otwarcie zamówień w internecie zaplanowano na 13 lutego o godzinie 9 rano. Co ciekawe, nie podano jeszcze ceny limitowanej wersji. Wiadomo jedynie, że po uruchomieniu przedsprzedaży i udanym złożeniu zamówienia, klient jest zobowiązany do złożenia u autoryzowanego dealera Kawasaki 10 tysięcy dolarów depozytu. Ma na to 48 godzin.

Kawasaki Ninja H2 Carbon. Foto: Kawasaki

Supersportowa maszyna wyposażona jest w czterocylindrowy silnik chłodzony cieczą o pojemności 998 cm3 o mocy 200 KM (146 kW) i 133 Nm momentu obrotowego. Warto nadmienić, że część zysku zostanie przekazana na organizacje non-profit, między innymi Road 2 Recovery Fundation.

Kawasaki Ninja H2 Carbon. Foto: Kawasaki
%d bloggers like this: