Szwajcarzy lubią prostotę. Zobacz motocyklowy “namiot”

Biwak pod gołym niebem to wspaniała przygoda, oczywiście o ile masz minimum komfortu. Tradycyjne namioty są nieporęczne i zajmują sporo miejsca, którego na motocyklu zawsze brakuje. Być może warto zainteresować się minimalistycznym pomysłem kilku Szwajcarów.

The Bivouac. Foto: Exposed Motorcycle Bivouac

Pomysł pojawił się w zeszłym roku, jako startup na Kicktstarterze. Idea jest bardzo prosta. Bivouac to właściwie jedynie płachta z mocnej, nieprzemakalnej cordury, której możesz użyć jako zadaszenia instalując ją z jednej strony do jednośladu, a z drugiej do podłoża.

Cordura jest wysoce odporna na przetarcia. Najczęściej wykonuje się ją z poliamidu z powłoką poliuretanową z apreturą teflonu.

The Bivouac. Foto: Exposed Motorcycle Bivouac

To chyba najprostsze możliwe rozwiązanie poza leżeniem na gołej ziemi, ale zapewniające jednak większą wygodę i ochronę przed deszcze. W bonusie dostajesz możliwość leżenia tuż obok swojego motocykla, co może być przyjemne, o ile lubisz zapach benzyny i smarów.

Co ciekawe, Szwajcarzy wysoko cenią sobie swój pomysł. Jeśli chciałbyś zakupić Bivouac, musisz przygotować się na wydatek 450 dolarów (ok. 1850 zł). Trochę dużo… ale podobno Bivouac jest wykonany ręcznie i tak mocny, że wystarczy na całe życie. No nie wiem…


Exposed – Motorcycle Bivouac. Źródło: YT, Motorcycle Gear

%d bloggers like this: