Dlaczego warto kupić drukarkę 3D? Zobacz świetny model motocykla

Drukarki 3D stają się co raz powszechniejsze, ale to tylko narzędzie. Same z siebie nic nie wydrukują. W sieci można za to znaleźć wiele planów gotowych produktów. Są też schematy, które umożliwiają wydrukowanie modelu motocykla, co prawda w skali 1:12, ale za to z ciekawym zestawem funkcji.

Foto: brett turnage

Chodzi o sterowanie radiowo sportowe maszyny Ducati i Suzuki. Oba wyposażone są w wydrukowany, ale w pełni funkcjonalny przedni widelec, regulowane tylne zawieszenie, a także układ napędowy, który przenosi moc ze skrzyni biegów do tylnego koła poprzez system pasa napędowego. To naprawdę niezwykła zabawka.

Foto: brett turnage

Po dodaniu zdalnie sterowanych silników elektrycznych i źródła energii, można stać się właścicielem wyjątkowego modelu, ale to nie wszystko. Motocykle mogą być wyposażone w drukowanych kierowców. Przeguby motocyklisty są tak zmyślnie połączone, że postać porusza się wraz z ruchami kierownicy.


2016 Ducati Draxter Concept Drag Bike 3d printed RC. Źródło: YT, brett turnage

Brett Turnage, autor tej ciekawej zabawki, wykonał kawał dobrej roboty. Szczerze mówiąc, zamiast kolejnego chińskiego badziewia ze sklepu, wolałbym wydrukować i zmontować z dzieciakiem taki układ. Przy okazji obaj byśmy się czegoś nauczyli. Tutaj znajdziecie darmowe pliki umożliwiające wydrukowanie wszystkich niezbędnych części.

%d bloggers like this: