Szybki Indian Scout od Young Guns Speed Shop

Nowy Indian Scout szybko stał się poszukiwaną bazą dla mistrzów tuningu i customingu, również w Europie. Jedną z takich ekip jest tandem Szwajcarów z Young Guns Speed Shop. Nazwa jest bardzo adekwatna, bo jest bardzo prawdopodobne, że ci dwaj goście są młodsi od ciebie.

Indian Scout Young Guns Speed Shop. Foto: Indian Motorcycle

27-letni Nik Herr i 22-letni Fabian Witzig postanowili przekształcić Scouta w bardziej sportową maszynę gotową do walki w niektórych sprintach Essenza oraz rajdów Punks Peak podczas tegorocznej imprezy Wheels & Waves.

„Widzimy, że maszyny Indian Motorcycle stają się co raz popularniejsze w Szwajcarii” – mówi Nik. „Jesteśmy zadowoleni, że w końcu mamy Scouta w warsztacie. W naszych głowach roją się niesamowite pomysły. W ciągu trzech miesięcy planujemy je zrealizować” – dodaje młody Szwajcar.

Indian Scout Young Guns Speed Shop. Foto: Indian Motorcycle

Plan jest taki, aby pokazać przerobionego Scouta podczas show Art & Wheels w Bazylei. Impreza odbędzie się 13 maja. Później motocykl weźmie udział w wyścigu Caferacer Festival Montlhery w czerwcu, a na koniec zmierzy się z innymi dwukołowymi projektami podczas tegorocznego Glemseck 101 (we wrześniu).

Nik i Fabian chcą się również zrewanżować za porażkę z zeszłego roku podczas Punks Peaks na festiwalu Wheels & Waves w Biarritz. W ubiegłym roku wystąpili na przerobionym egzemplarzu Triumpha T120, który niestety się zepsuł.

Indian Scout Young Guns Speed Shop. Foto: Indian Motorcycle

Warto dodać, że młodzi Szwajcarzy mają już na swoim koncie pewne osiągnięcia. Z ich warsztatu w miejscowości Rapperswil niedaleko Zurychu, wyjechały już takie ciekawe konstrukcje jak Ducati Pandora i Ferdinand the Sparrow – sprinter, który wystąpił podczas Bonneville Salt Flats w zeszłym roku.

Konstrukcje Nika i Fabiana są dość proste, skoncentrowane na funkcji, a nie kształcie. Z drugiej strony chłopaki dopiero zdobywają doświadczenie i mają przed sobą jeszcze wiele lat działalności. Najpewniej jeszcze nie raz o ich usłyszymy.

Indian Scout Young Guns Speed Shop. Foto: Indian Motorcycle
%d bloggers like this: