Pierwsze ubezpieczenie uzależnione od stylu jazdy. Hit czy kit?

Ergo Hestia i firma Neptis, właściciel aplikacji Yanosik, właśnie uruchomiły opcję specjalnej polisy ubezpieczeniowej YU!, która uzależniona jest od sposobu, w jakim kierowca prowadzi pojazd. Jeśli przestrzega przepisów, ograniczeń prędkości i innych obowiązujących na drodze uregulowań, może liczyć na dużą zniżkę.

Ocena stylu jazdy, przede wszystkim odnośnie prędkości, ale również dynamiki jazdy i liczby przebytych kilometrów, bazować będzie na logach z Yanosika. Co najciekawsze, aby uzyskać tańszą polisę wystarczy jeździć z włączonym Yanosikiem. Po przejechaniu kilkuset kilometrów uzyskamy ofertę niejako automatycznie.

Foto: motorcycle-ot.net

Jeśli parametry jazdy będą kwalifikować kierowcę do zniżki, dostanie stosowne potwierdzenie i wystarczy, że zapłaci za polisę przez internet. Uproszczenie całej procedury wpływa również na obniżenie końcowej ceny.

Oferta kierowana jest do właścicieli samochodów osobowych. A co z motocyklami? Dzwoniliśmy do siedziby firmy Neptis, właściciela marki Yanosik i współtwórcy YU! Przedstawiciel Neptis nie wiedział, czy oferta obejmuje także motocyklistów. W tej chwili czekamy na sygnał w tej sprawie.

Wszystko zależy od rzeczywistej kwoty zniżki. Jeśli będzie duża, zapewne niemało kierowców postanowi skorzystać z tego rozwiązania. Tym samym, nawet jeśli YU! nie obejmie właścicieli motocykli, prawdopodobnie szybko pojawi się podobne rozwiązanie dla posiadaczy jednośladów.

[UPDATE 12:36] Dostaliśmy informację od firmy Neptis, że obecnie oferta ubezpieczenia YU! kierowana jest wyłącznie do właścicieli samochodów.

%d bloggers like this: