Dwa customy na bazie Scramblera od Ducati

Jeśli nie miałeś okazji odwiedzić Motor Bike Expo w Veronie (20-21 stycznia) i obejrzeć dwa niestandardowe modele Ducati Scramblera wyszykowane przez ekipy Anvil Motociclette oraz South Garage, możesz nadrobić to teraz.

Scrambler R/T. Foto: Ducati

Współczesny Ducati Scrambler ma klasyczną konstrukcję, która doskonale sprawdza się, jako baza do przeróbek. Zespół Anvil Motociclette postanowił przypomnieć legendarny model Scrambler RT, którego największa popularność przypadała na połowę lat 70. ubiegłego wieku.

Scrambler R/T. Foto: Ducati

Włochów z Parmy nie interesują współczesne, miejskie trendy, ale poszukują dawnego stylu, który odzwierciedla właśnie model RT. Jednocześnie kochają prostotę, która określała Scramblera sprzed czterech dekad. Czy udało się przywołać jego ducha?

Scrambler R/T. Foto: Ducati

Do przeróbek wykorzystano standardowy model Scramblera Sixty2 i pocięto go pozostawiając jedynie oryginalny silnik 400cm4 i przednią część ramy.
Wszystko inne zostało zmodyfikowane. Odniesienie do przodka musiał objąć zbiornik paliwa, nową kierownicę, specjalne siodło owinięte bydlęcą skórą, co przypomina amerykański styl stunt-bike z lat 70. Prosta forma i siła. To rzeczywiście widać.

Scrambler R/T. Foto: Ducati

Kolejna maszyna to Scrambler Essence zbudowany przez South Garage. Motocykl jest reinterpretacją stylu cafe racer. W tym przypadku nie doszło do inwazyjnych zabiegów na ramie i obudowie motocykla. Zespół z South Garage chciał stworzyć maszynę, która nawiązuje do mody steam punk.

Scrambler Essence. Foto: Ducati

Fantazyjnie zawinięte wydechy wydają się oplatać silnik. Maszyna wygląda jak odlana z jednego kawałka stali, który później był pracowicie rzeźbiony, kształtowany i cyzelowany. Stylowe dodatki w rodzaju skórzanego, pikowanego siedziska w bordowym kolorze, przełamują zimny błysk stali.

Scrambler Essence. Foto: Ducati

Zachodząca na zegary czacha, w której umieszczony został krąg diod LED w dziwny, niepokojący sposób uzupełnia ten projekt.

Scrambler Essence. Foto: Ducati
Scrambler Essence . Foto: Ducati
%d bloggers like this: