Marc Marquez pojechał do Austrii na narty. Ale zamiast nich wziął… motocykl

W przerwie pomiędzy sezonami wyścigowymi Marca Marqueza najczęściej można spotkać na torze podczas treningów, ale jako mistrz świata Marquez poszukuje także nowych doświadczeń, choćby jazdy po… śniegu.

Foto: YT, Motorradmagazin

Zawodnik Hondy podobno kocha skrajności, dlatego z pomocą austriackiej legendy speedwaya na lodzie, Franka Zorna, mistrz MotoGP postanowił zostać pierwszym człowiekiem, który przejedzie po alpejskiej trasie na torowym motocyklu. Miejscem wyzwania został popularny ośrodek narciarski Kitzbühel w Austrii.

Czy Repsol Honda RC213V MotoGP, czyli maszyna przeznaczona do wygrywani w Grand Prix, jest w stanie podołać takiemu wyzwaniu? Aby się udało, opony musiały zostać specjalnie dostosowane, czyli nabite dziesiątkami metalowych kolców, które zapewniły maszynie przyczepność.

Foto: YT, Motorradmagazin

„To był naprawdę duży wysiłek, aby utrzymać motocykl pod kontrolą, ale jestem młody i to była dobra zabawa. Chciałem spróbować szalonej rzeczy” – powiedział Marquez.

Przypomnijmy jeszcze, że Marquez zdobył w tym roku swój trzeci tytuł mistrza świata MotoGP, a piąty tytuł mistrza świata ogólnie, wygrywając Grand Prix Japonii.


Marc Marquez am Hahnenkamm. Źródło: YT, Motorradmagazin

%d bloggers like this: