Ducati rośnie w siłę. Świetne wyniki sprzedaży 2016

Sprzedaż Ducati rośnie. Włoski producent dostarczył w 2016 roku do klientów na całym świecie 55 451 motocykli. To doskonały wynik oraz wzrost o 1,2 proc. w stosunku do 2015 roku.

Ducati nie tylko świętuje swoje 90-lecie, ale także siódmy z rzędu wzrost sprzedaży. Ostatnie wyniki są efektem wprowadzenia nowych lub ulepszonych motocykli. Dla przykładu, sprzedaż zmienionej Multistrady wzrastał o 16 proc. w porównaniu do 2015 roku.

Multistrada 1200 Enduro2016. Foto: Ducati

Odnowiona rodzina Hypermotard cieszy się równie wysoką sprzedażą ze wzrostem o 15 proc., podczas gdy XDiavel otrzymał bardzo ciepłe przyjęcie na rynku – aż 5200 maszyn znalazło nowych właścicieli.

„Nowy rekord sprzedaży został osiągnięty również dzięki wprowadzeniu marki Scrambler. Wzrost odzwierciedla skuteczność globalnej sieci sprzedaży” uważa Andrea Buzzoni, dyrektor marketingu i globalnej sprzedaży Ducati Motor Holding. „Szczególnie cieszą nas wyniki na rynku włoskim, które wzrosły o 20 proc., natomiast w perspektywie dwóch lat (2015/2016) aż 84 procent! Włochy znowu stały się naszym najważniejszym rynkiem zaraz po USA i przed Niemcami” – dodał Buzzoni.

Ducati Scrambler Sixty. Foto: Ducati

W pozostałych krajach Ducati radzi sobie równie dobrze. W Hiszpanii +38 proc., Niemcy + 8 proc. Poza Europą potężny wzrost zanotowano w Chinach, z roku na rok tamtejszy rynek rośnie o 120 proc. Z kolei w Brazylii Ducati urosło o 36 proc., ale największy popyt zanotowano w Argentynie, gdzie sprzedaż podskoczyła o 219 proc. Kolejny rok zapowiada się równie dobrze.

%d bloggers like this: