Nowa apka Seny połączy wszystkich motocyklistów?

Naszym zdaniem rozmowy podczas jazdy motocyklem psują zabawę i ogólnie ograniczają wrażenia z przejażdżki, ale jeśli jesteś typem człowieka, który nudzi się bez pogawędki, Sena uruchomiła właśnie nową aplikację na smartfony stworzona specjalne dla motocyklistów korzystających ze słuchawek.

Apka RideConnected pojawiła się już w sklepach cyfrowych Apple i Google. Program umożliwi kierowcom połączenie się z większą liczbą motocyklistów niż kiedykolwiek wcześniej, zaś rozmowy nie będą ograniczone przez zasięg.

Foto: www.sena.com

Według twórców aplikacji, tak długo jak motocyklista podłączony jest do sieci komórkowej, może komunikować się na dowolną odległość z każdym, kogo wybierze. Wydaje się, że są to obietnice nieco na wyrost, a autorzy program nie uwzględnili choćby specyfiki górskich serpentyn, gdzie zanikanie sygnału jest raczej normą niż wyjątkiem.

Z poziomu aplikacji można założyć własny profil. Istnieje możliwość tworzenia całych grup i zespołów, do których można zaprosić znajomych przez SMS, GPS lub dostarczając im unikatowy, czterocyfrowy kod. Tym samym możliwa będzie rozmowa na żywo wielu osób.

Foto: www.sena.com

Co ciekawe, Sena zapowiada, ze aplikacja jest tylko jednym z wielu pomysłów zaprojektowanych dla klientów firmy. Sena poszukuje sposobów, aby wynagrodzić lojalność społeczności motocyklistów i przy okazji udoskonalić komunikację i łączność. Apkę można ściągnąć tutaj.

Warto nadmienić, że oprócz samodzielnego systemu łączności i urządzeń pomocniczych, Sena ma własny kask z włókna węglowego oraz Bluetooth i inteligentnym systemem Noise-Control, który eliminuje szumy podczas jazdy motocyklem.

%d bloggers like this: