Pani Gloria ma 91 lat i… jeździ na motocyklu

Czy znacie jakiś 90-latków, którzy świętują urodziny na konwentach motocyklowych? Dla Glorii Tramontin-Struck to nic nadzwyczajnego.

Motocyklistka urodziła się w 1925 roku i wychowała w małym mieszkaniu będącym częścią sklepu motocyklowego jej rodziny w miejscowości Clifton znajdującej się w stanie New Jersey. Gloria była blisko motocykli zanim jeszcze sięgała czubkiem głowy do siodełka.

Gloria Tramontin-Struck. Foto: motorcyclepowersportsnews.com

Młoda Amerykanka zaczęła jeździć na silnikowych jednośladach w wieku 16 lat, za namową brata. Łatwo policzyć, że jej przygoda z dwoma kołami trwa już 76 lat. Swój pierwszy motocykl dostała w 1941 roku. Był to klasyczny dziś Indian Bonneville Scout. Od tamtej pory Gloria miała wiele różnych motocykli, na których przejechała całe Stany Zjednoczone oraz… Europę.

Przemierzyła również Kanadę a słynną trasę Passo Stelvio w północnych Włoszech pokonała wraz z synem, kiedy miała 76 lat. Pani Tramontin-Struck doskonale pamięta każdy ze swoich motocykli. Przez ponad siedem dekad miała 3 maszyny marki Indian oraz 11 motocykli Harley-Davidson.

Gloria Tramontin-Struck. Foto: Indiatimes.com

Swoje 90. urodziny 7 lipca 2015 roku Pani Gloria spędziła w News Brunswick w Kanadzie na dorocznej imprezie Motor Maids Annual Convention. Nie była to jej pierwsza uroczystość, bo sędziwa motocyklistka stała się członkiem grupy Motor Maids w wieku 21 lat. Coroczny zlot jest nieodłącznie związany z jej urodzinami, co stało się już tradycją.

Motor Maids to grupa, która powstała w 1940 roku i miała na celu skupiać kobiety jeżdżące na motocyklach. Początkowo pań było tylko 51, obecnie jest ich ponad 1300. To również osobiste osiągnięcie Pani Glorii, która w październiku 2016 roku została oficjalnie wprowadzona do AMA Motorcycle Hall of Fame.

Gloria Tramontin-Struck. Foto: motorcyclepowersportsnews.com

Aktualne plany Pani Glorii są jasne. Nie zamierza przestać jeździć na motocyklu i chce dalej podróżować po kraju, nawet kiedy będzie miała równe 100 lat. Możemy tylko życzyć Pani Glorii dużo zdrowia i spełnienia tego marzenia.

%d bloggers like this: