Ducati Diavel Diesel w limitowanej serii 666 sztuk

Renzo Rosso, założyciel marki Diesel, urodził się w 1955 roku. Początkowo jego edukacja nie miała wiele wspólnego z modą. Rosso uczył się w wyższej szkole technicznej, ale gdy został jej absolwentem postanowił rozpocząć pracę w fabryce dżinsu.

Foto: Ducati

Rosso dość szybko się usamodzielnił, wraz z byłym szefem założył „stowarzyszenie” o bynajmniej nieskromnej nazwie „Genius Group”. Zrzeszało ono najbardziej awangardowych i oryginalnych projektantów. Przełomowym momentem w karierze Renzo Rosso okazało się rozpoczęcie produkcji własnych ubrań pod marką Diesel.

Foto: Ducati

Dziś Diesel to gigantyczna firma i przedsięwzięcie, zaś Ducati Diavel Diesel jest owocem współpracy pomiędzy włoską marką motocyklową i światową firmą odzieżową. Markę Diesel reprezentuje w tych staraniach Andrea Rosso, najstarszy syn Renzo Rosso i dyrektor Diesel Design Center.

Foto: Ducati

Limitowana wersja motocykla została zaprezentowana podczas ostatniego Milan Men’s Fashion Week. Motocykl będzie można również zobaczyć na Motor Bike Expo w dniach 20 do 22 stycznia 2017. Oczywiście wraz z projektem motocykla możemy spodziewać się w sklepach nowej odzieży marki Diesel inspirowanej motocyklami. Kolekcja powinna zawitać do salonów już na początku kwietnia.

Foto: Ducati

Ducati Diavel w wersji Diesel tematycznie nawiązuje do postapokaliptycznego, retro-futurystycznego świata. To była główna koncepcja pomysłu, jego DNA. Co to oznacza w praktyce?

Foto: Ducati

Elementy Ducati Diavel Diesel wykonano z ręcznie szczotkowanej stali nierdzewnej. Spawy i nity został uwypuklone, stanowią element tej kompozycji. Siodło wykonano z prawdziwej skóry. Inne cechy motocykla, to czerwone zaciski Brembo, nowy wyświetlacz i układ wydechowy Zircotec zabezpieczony powłoką ceramiczną.

Foto: Ducati

Skórzanych elementów i smaczków w rodzaju lusterka z mocowaniem wykonanego z jednego kawałka metalu, jest oczywiście więcej. Każdy motocykl z serii został również oznaczony tabliczką z numerem egzemplarza. Na razie nie znamy ceny motocykla, wiadomo jedynie, że pojawi się w salonach razem z odzieżą Diesel, czyli za nieco ponad dwa miesiące.

%d bloggers like this: