Harley Steve McQueena trafi na sprzedaż

Steve McQueen grał postacie „prawdziwych” mężczyzn, którzy nie mówią o zbędnych rzeczach, natomiast przykładają wagę do tego, co robią. Podobno w życiu prywatnym McQueen był taki sam.

Harley-Davidson X8E Big Twin. Foto: Bonhams

Amerykanin miał wielką słabość do motocykli. Nie tylko posiadał wiele maszyn, ale również ścigał się na nich, między innymi w wyścigach Baja 1000 oraz Mint 400.

McQueen był legendą, a za kilka dni będzie można zetknąć się z częścią jego historii. Na aukcje trafił jeden z motocykli aktora, cenny Harley-Davidson X8E Big Twin z 1912 roku.

Harley-Davidson X8E Big Twin. Foto: Bonhams

Na początku pierwszej dekady XX wieku był to najwyższy model Harleya-Davidsona, pierwszy Big Twin i pierwszy model wyposażony w sprzęgło, które oznaczone zostało literą „X” w nazwie. Silnik dysponował mocą 8 koni mechanicznych i umożliwiał rozpędzenie maszyny do 100 kilometrów na godzinę.

Harley-Davidson X8E Big Twin. Foto: Bonhams

Podobno McQueen pojechał tym motocyklem przynajmniej na jeden motocyklowy event zabytkowych maszyn. Wraz z motocyklem nowym nabywca uzyska certyfikat autentyczności.

Aukcja odbędzie się 26 stycznia w Las Vegas. Orientacyjna kwota, która prawdopodobnie zostanie uzyskana, to 405 000 zł do 490 000 zł (po przeliczeniu z dolarów).

%d bloggers like this: