“Chips” to film o policjantach na motocyklach. Będzie hit?

Rozrywkowych filmów o tematyce motocyklowej mamy jak na lekarstwo. Częściej są to fabularyzowane historie oparte na faktach, jak np. „Prawdziwa historia” o losach Burta Munro lub kontestujące rzeczywistość społeczną albo polityczną, np. „Swobodny jeździec” czy „Dzienniki Motocyklowe”.

Ostatnim komediowym filmem akcji był bodajże „Gang dzikich wieprzy” z Johnem Travoltą, ale od jego premiery minęło ładnych parę lat. Na szczęście wkrótce znowu będzie można się pośmiać. W kinach niedługo pojawi się komedia pt. „Chips”. Zwiastun jest całkiem niezły.

“Chips”. Foto: YT, Warner Bros. UK

„Chips” to komedia o perypetiach dwóch zmotoryzowanych policjantów. W rolach głównych zobaczymy Daxa Sheparda („Hit nad Run”, Parenthood”) i Michaela Pena („The Martian”).

Jon Baker (Shepard) i Frank „Ponch” Poncherello (Pena) właśnie dołączyli do California Higway Patrol w Los Angeles, ale z zupełnie odmiennych powodów. Baker jest pokonanym, profesjonalnym zawodnikiem sportów motocyklowych, który chce zrobić porządek ze swoim życiem. Poncherello to zarozumiały tajny agent służb federalnych, który znalazł się w Higway Patrol Police, aby zbadać sprawę skoku, w wyniku którego zniknęło kilkadziesiąt milionów dolarów. Tropy sprawy prowadzą do jednostki CHP.


Chips – Official Trailer. Źródło: YT, Warner Bros. UK

Niedoświadczony, zarozumiały agent i była gwiazda motocyklowa to niezbyt dobrany team, z czego oczywiście powstają rodzą nie niezliczone gagi i komiczne sytuacje. Film fabularny nawiązuje do serialu telewizyjnego stworzonego przez Ricka Rosnera.

Oryginalny „Chips” wyświetlany był w amerykańskiej telewizji pod koniec lat 70. I na początku kolejnej dekady. Kinowa premiera „Chips” zapowiedziana została na 24 marca.

%d bloggers like this: