Naprawiasz motocykl? Zobacz zestaw niezbędnych narzędzi dla amatora

Okej, kupiłeś swój pierwszy motocykl i oczywiście planujesz robisz samodzielne, regularne konserwacje w zaciszu własnego garażu. To dobry plan. Być motocyklistą, to nie tylko jazda w siną dal, ale również znajomość swojej maszyny.

Od czegoś trzeba jednak zacząć a nie dokonasz żadnych prac bez zestawu niezbędnych narzędzi. No dobrze, ale jakich narzędzi? O tym właśnie jest poniższy film.

Foto: newdesaigner.blogspot.com

Autor nagrania wyraźnie informuje, że jego wideo-poradnik nie dotyczy osób zaawansowany, ale początkujących, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z serwisem i obsługą jednośladu. Stąd też wstęp filmu dotyczy podstawowego wyposażenia, jak gaśnica, okulary i latarka.

W dalszej części robi się ciekawiej. Dowiesz się, których narzędzi będziesz potrzebował, żeby wymienić olej, filtr i łańcuch. Jak i czym ogarniesz klocki hamulcowe, tarcze, i tak dalej.

Wiele porad jest bardzo przydatnych, na przykład o szafce narzędziowej na kółkach, w której będziesz mógł umieścić niezbędne narzędzia, lub o szczypcach z wymiennymi szczękami – rzeczywiście potrafią nie raz uratować życie w sytuacji, gdy próbujesz chwycić małe przedmioty. Warto obejrzeć film do końca.


Tool basics for motorcycle repair, what you need to have in the toolbox. Źródło: thejunkman

%d bloggers like this: