Joan Barreda wygrywa etap i prowadzi w Dakarze

Joan Barreda z ekipy Monster Energy Honda Team zdominował trzeci etap Rajdu Dakar 2017. Hiszpan wygrał dzięki świetnej taktyce i awansował na prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Po dwóch dniach, podczas których nawigacja nie była największym wyzwaniem, środa na Dakarze wyglądała już zupełnie inaczej i była pod tym względem dla uczestników dużo bardziej wymagająca.

Dakar 2017. Foto: honda.pl

Początek trzeciego etapu prowadził przez piaszczyste, boczne drogi przecinające liczne rzeki. Fragmenty przypominały nawet sekcje trialowe, dając się mocno we znaki uczestnikom o mniejszych umiejętnościach. Później trasa zaczęła przypominać zmagania z poprzednich dni. Po sekcji neutralizacji rywalizacja została wznowiona na wysokości 3,5 tys. m n.p.m., a trasa prowadziła pod górę aż do Jujuy.

Joan Barreda. Foto: alchetron.com

Tuż po starcie Paulo Goncalves wyprzedził dwóch rywali, którzy ruszali przed nim i został pierwszym motocyklistą na trasie. Portugalczyk przewodził stawce od 30 do 180 kilometra, kończąc dzień z piątym czasem. Największą gwiazdą etapu był jednak Joan Barreda, który na swojej Hondzie CRF450 RALLY narzucił rewelacyjne tempo i dzięki bezbłędnej nawigacji wygrał odcinek z ogromną przewagą. „Bang Bang” objął także tym sposobem prowadzenie w klasyfikacji generalnej.

Dakar 2017. Foto: honda.pl

Trzeci etap zakończył się więc zwycięstwem zawodnika zespołu Monster Energy Honda Team. Na drugim miejscu uplasował się Sam Sunderland z Red Bull KTM Rally Factor Team (+12’29), a na trzecim Pierre-Alexandre Renet z Husqvarna Factory Rally Team (+15’30).

W klasyfikacji generalnej przewodzi Joan Barreda, na drugim miejscu Sam Sunderland, a na trzecim Paulo Goncalves.

Źródło: Honda

%d bloggers like this: