Nasza zima zła? Nie w namiocie od CarCapsule

Zima najczęściej zaskakuje drogowców, ale może dopaść również nieprzygotowanego motocyklistę. Nie masz garażu, nie pasuje Ci opcja trzymania maszyny pod chmurką, do domu motocykla nie zataszczysz. Co wtedy?

Firma CarCapsule ma propozycję rozwiązania tego problemu. To nie jest chatka Baba Jagi, ale Outdoor Bike ShowCase, czyli rodzaj namiotu dla ochrony motocykla. Outdoor wykonany jest z trwałego materiału odpornego na promienie UV, który nie podda się mrozom do -30 stopni Celsjusza.

Outdoor Bike ShowCase. Foto: CarCapsule

Do -30 stopni Celsjusza materiał pozostaje względnie elastyczny i nie traci swych właściwości. Nie pytajcie, co się stanie, jeśli temperatura nagle spadnie do -31. Producent tego nie wyjawia.

Dodajmy, że cała konstrukcja wspiera się na wypełnionych powietrzem kolumnach z PCV, a nie typowym stelażu z rurek metalowych lub elastycznego tworzywa. Mimo to, konstrukcja jest podobno bardzo stabilna i solidna. Nie porwie jej wiatr, bo posiada system mocowania do podłoża.

Outdoor Bike ShowCase. Foto: CarCapsule

Outdoor Bike ShowCase wyposażono w wentylator oraz filtr powietrza, co zapobiega kondensacji pary i gromadzeniu się wilgoci. Producent wyliczył nawet, że miesięczny koszt zużycia energii, którą pobiera wentylator, wynosi 1,5 dolara.

Oferowana przez CarCapsule konstrukcja zapewnia ochronę przed czynnikami zewnętrznymi, pleśnią i rdzą. Producent uważa, że tak kompleksowa ochrona warta jest 795 dolarów – tyle kosztuje Outdoor Bike ShowCase.

Mimo wszystko, blisko 3400 złotych za dmuchany namiot, to trochę za dużo.

%d bloggers like this: