LifePaint to odblask w sprayu dla motocyklistów

Pomysł został zrealizowany przez Volvo Car UK i przeznaczony jest dla rowerzystów oraz motocyklistów, którzy chcieliby szybko i w łatwy sposób poprawić swoją widoczność.

Start-up Albedo100, czyli szwedzkich twórców LifePaint zainteresował specjalistów z Volvo. Specjalny spray można już zakupić w salonach Volvo lub za pośrednictwem firmowych sklepów internetowych. Jedna puszka kosztuje 13 funtów.

Foto: YT, Volvo Car UK

Jon Makefield, dyrektor Volvo Car UK uważa, że LifePaint doskonale wpisuje się w podejście firmy do kwestii bezpieczeństwa, które można poprawiać na wiele sposobów. Refleksyjna farba w sprayu może być stosowana prawie do wszystkiego, w tym ubrania, torby, kaski, plecaki, buty, nawet na rowery i motocykle.

Producent gwarantuje również bezpieczny dla zdrowia skład preparatu, którym można spryskać nawet… kota lub psa, jeśli ktoś pragnie poruszać się w nimi w nocy po ulicach.


VOLVO LIFE PAINT. Źródło: YT, Volvo Car UK

Co ciekawe, zaaplikowany na kurtkę lub spodnie LifePaint, jest całkowicie niewidoczny w ciągu dnia. Dopiero w nocy staje się widoczny, nawet przy stosunkowo niewielkim źródle światła. Preparat utrzymuje się na powierzchni przez około tydzień i jest skuteczniejszy na materiałach włóknistych, takich jak bawełna, len, polar i niektóre poliamidy.

Kolejna zaleta to możliwość łatwego usunięcia LifePaint z elementów ubioru. Poza Wielką Brytanią preparat nazywa się Invisible Bright i można nabyć go na stronie Albedo100.

%d bloggers like this: