Motocykl na zimę? Jeśli tak, to może…

Szukasz motocykla, który nie tylko zniesie zimowe warunki, ale doskonale poradzi sobie podczas lodowej zawieruchy? Model Sahara Gear Up  po ulepszeniach z połowy 2016 roku zaskakuje wieloma akcesoriami w wyposażeniu standardowym i jeszcze dłuższą listą płatnych dodatków.

Foto: imz-ural.com

Sahara Gear Up posiada napęd przenoszony na boczne koło za pomocą wału. Do napędu wykorzystywany jest dwucylindrowy silnik z bezpośrednim wtryskiem paliwa o pojemności skokowej 749 cm3 i mocy 41 KM przy 5500 obr./min i maksymalnym momencie obrotowym 57 Nm przy 4300 obr./min.

Foto: imz-ural.com

Napęd przenoszony jest na tylne koło motocykla i bocznego wózka, o czym informuje oznaczenie Gear Up. Silnik współpracuje z 4-biegową skrzynią z dodatkowym biegiem wstecznym.

Motocykl wyposażony w wózek boczny porusza się z niższą prędkością przelotową, dlatego producent zaleca utrzymywanie prędkości poniżej 112 kilometrów na godzinę. To masywna maszyna, poza tym w tej konstrukcji nie chodzi przecież o ściganie się na autostradzie.

Foto: imz-ural.com

Warto dodać, że solidny silnik pamiętający jeszcze czasy chwały Związku Radzieckiego, w nowej wersji posiada zarówno rozrusznik elektryczny, jak i klasyczne kopyto. Ponadto zwolennicy nowoczesności docenią na pewno elektroniczny wtrysk paliwa, a także ulepszoną konstrukcje sprzęgła.

Foto: imz-ural.com

Inne dodatki to amortyzatory Sachs oraz czterotłoczkowe zaciski Brembo z przodu wspomagane przez dwutłoczkowe zaciski z tyłu, łącznie z kołem wózka. W wersji podstawowej motocykl kosztuje obecnie 15 999 dolarów. To znacznie taniej niż zaledwie pół roku temu, kiedy za Saharę Gear Up należało zapłacić 17 999 dolarów.

Dodajmy, że klienci, którzy zdecydują się dołożyć 1 999 dolarów, dostaną sporo dodatków, w tym przednią lampę LED, przeciwmgielne światło LED dla wózka bocznego, szybę GIVI, adapter 12V, grill na przednią część wózka, osłony dłoni i kilka innych bonusów widocznych na zdjęciu.

Foto: imz-ural.com

Na liście dodatków są też wydechy z czarną powłoką ceramiczną, opony Heidenau K37, a nawet wyciągarka. Te skarby są płatne dodatkowo.

Aktualnie dostępne kolory to Woodland Camo, Urban Camo i mroczny Asphalt. Oczywiście można wybrać dowolny wariant kolorystyczny, ale to kosztuje. Cena? Od 1000 do 1500 dolarów.

%d bloggers like this: