Znamy cenę modelu Triumph Bonneville Bobber

Triumph Bonneville Bobber wywołał niemałe zamieszanie w świecie dwóch kółek, bo nikt się nie spodziewał, że Anglicy wyszykują tak doskonały wizualnie jednoślad. Piękne kształty, soczyste i głębokie kolory. Do tego klasyczne sylwetka, którą charakteryzuje pewna twardość. To cechy, które dotychczas najłatwiej było dostrzec w modelu Sportster Iron ze stacji Harleya-Davidsona lub, w mniejszym stopniu, Yamaha XV950 – w Stanach Zjednoczonych znanym jako Yamaha Bolt.

Triumph Bonneville Bobber 2017. Foto: Triumph

Nowy Bonneville Bobber niedługo będzie dostępny również w Polsce i wreszcie znamy cenę motocykla. Klienci zapłacą 57 500 zł. Czy to dużo? Niemało, ale trzeba pamiętać, że w ramie Bonneville’a znajduje się silnik o pojemności 1200 cm3.

Triumph Bonneville Bobber 2017. Foto: Triumph

Warto przypomnieć, że nie jest to zupełnie nowa jednostka, ale silnik wywodzący z się z Bonneville T120. Napęd dostał aktualizację elektroniczną oraz nową konstrukcję podwójnego airboxa, co ostatecznie doprowadziło do większego mementu obrotowego i mocy w niższych rejestrach, w porównaniu do T120. Nie bez znaczenia dla osiągów okazało się także zmniejszenie masy maszyny.

Triumph Bonneville Bobber 2017. Foto: Triumph

Inne zmiany to mniejszy i bardziej zwarty bak, szeroka kierownica, lusterka na końcach kiery, zaktualizowany widelec, który jest krótszy niż w T120 oraz amortyzator pod siedziskiem (sztywne tylne zawieszenie). Podobnie jak pozostałe motocykle z rodziny Bonneville, użytkownik dostanie również dwa tryby jazdy Road oraz Rain, kontrolę trakcji, wspomaganie pracy sprzęgła i ABS.

%d bloggers like this: