Kymco Noodoe to cyfrowy asystent dla właścicieli skuterów

Niegdyś w skuterze wystarczył analogowy prędkościomierz, kontrolka silnika i paliwa. Koreański producent jednośladów, firma Kymco, postanowiła pójść znacznie dalej. W nowym modelach AK 505 i New Like 125 pojawi się system Noodoe. Co to właściwie jest?

Kymco Noodoe. Foto: Kymco

Wyświetlacz skutera ma stać się centrum komunikacyjnym i medialnym. Przede wszystkim system będzie współdziałał ze smartfonem, co oznacza wyświetlanie połączeń, wiadomości i innych informacji na ekranie skutera.

Kymco Noodoe. Foto: Kymco

Dzięki funkcjom lokalizacyjnym Noodoe posłuży również jako wirtualny przewodnik, wskazując właścicielowi skutera, gdzie znajdzie wolne miejsce parkingowe, lokalne atrakcje turystyczne lub najbliższą restaurację. Noodoe pomoże także trafić z powrotem do skutera.


KYMCO Noodoe. Źródło: YT, Kymco Global

Kolejna ciekawostka to opcje personalizacji pulpitu, np. kolorów, układu, preferowanych informacji. Użytkownik może nawet umieścić w polu ekranu własne zdjęcie, które pojawi się podczas uruchamiania jednośladu. Być może w przyszłości właściciele uzyskają również możliwość tworzenia własnych skórek.

%d bloggers like this: