Honda P-40 Rebel Custom w hołdzie dla myśliwca z II Wojny Światowej

Honda Rebel to jeden z najbardziej udanych cruiserów Japończyków z Minato. W customowej wersji o nazwie P-40 Rebel ma przypominać jeden ze sławnych samolotów myśliwskich II Wojny Światowej, czyli P-40 Warhawk.

Honda P-40 Rebel Custom. Foto: Honda

Poprzez proste skrócenie tylnego błotnika i wyrzucenie całego majdanu z ramką rejestracji włącznie, motocykl stał się bardziej zwarty. Pomogło również usunięcie puszek kierunkowskazów na rzecz niewielkich diod, przednie oświetlenie też zostało wymienione na LEDy.

Honda P-40 Rebel Custom. Foto: Honda

Fabryczne amortyzatory zamieniono na zestaw Ohlins, układ wydechowy zyskał nowy kształt. Dobudowana przednia osłona doskonale komponuje się z bryłą silnika, którego elementy zostały pomalowane.To było ryzykowne posunięcie, natomiast efekt końcowy okazał się doskonały. Uwagę zwracają również drobne, ale istotne szczegóły, jak np. niebieskie przeszycie siodła, pasujące do kolorystyki motocykla.

Honda P-40 Rebel Custom. Foto: Honda

W ramie znajduje się dwucylindrowy silnik o pojemności 471 cm3, zapewniający wysoki moment obrotowy w niskim zakresie prędkości oraz liniową charakterystykę oddawania mocy. Model ten może być użytkowany przez osoby posiadające prawo jazdy kategorii A2.

%d bloggers like this: