iMoto przypomni o terminie przeglądu i konieczności serwisu, ale nie tylko

iMoto to nowe rozwiązanie w sferze internetowej, które łączy w sobie szereg funkcji przydatnych dla właścicieli samochodów i motocykli. Użytkownicy serwisu nie muszą martwić się koniecznością pamiętania wszystkich dat związanych z eksploatacją samochodu, takich jak termin kolejnego przeglądu czy data wygaśnięcia ubezpieczenia.

iMoto pozwala również w szybki sposób wyszukiwać części zamienne i skupia społeczność, w której wśród znajomych i zaprzyjaźnionych firm będzie można wymieniać się wiedzą i rozmawiać o swoich pasjach.

Źródło: imoto.zone
Źródło: imoto.zone

Po wprowadzeniu numeru VIN system automatycznie uzupełnia wszystkie niezbędne dane na temat pojazdu. Dodatkowo użytkownik może podać więcej informacji, takich jak np. data ostatniego przeglądu okresowego lub ważność ubezpieczenia. iMoto w odpowiednim czasie przypomni o konieczności podjęcia odpowiednich czynności.

Dodatkowo może pełnić funkcję wirtualnej książki serwisowej – niczym do segregatora, do portalu można podpiąć skany faktur i opisów napraw, jakie były wykonywane w pojeździe. Dzięki temu wszystkie ważne dokumenty są przechowywane w jednym miejscu bez ryzyka ich utraty. W momencie sprzedaży pojazdu użytkownik udostępnia swoje ogłoszenie wraz z kompletną historią serwisową, którą może trafiać kolejno do następnych użytkowników.


iMoto – Czwarty Wymiar Motoryzacji. Źródło: iMoto

Serwis iMoto to podobno pierwsze tak kompleksowe rozwiązanie w Polsce. Rejestracja na portalu jest w pełni bezpłatna i pozwoli w przyszłości zaoszczędzić czas, a także nerwy związane z koniecznością pamiętania o wszystkich danych czy terminach związanych z pojazdem. Pomysł brzmi ciekawie, szczególnie jeżeli ktoś nie ma głowy do dat i terminów.

%d bloggers like this: