Gdy Pan Samochodzik miał jednoślad, to byłby to Scomadi

Klasyczne skutery wyglądają odlotowo, ale oferują tyle mocy, co kot napłakał. Z kolei nowoczesne maksi skutery mają wiele mocy, ale często prezentują się jak pojazdy dla emeryta przeznaczone do dojazdów na działkę. Czy ktoś coś z tym zrobi?

Foto: scomadi.com
Foto: scomadi.com

Mało znana brytyjska firma Scomadi postanowiła rozwiązać problem. Anglicy skonstruowali skuter przypominający klasyczną Lambrettę, ale wyposażony w mocny silnik o pojemności 400 cm3, konstrukcyjnie przypominający napęd z Suzuki Burgman 400.

Foto: scomadi.com
Foto: scomadi.com

Scomadi to spółka dwóch znanych tunerów: Franka Sandersona ze Scooter Innovation oraz Paula Melici z PM Tuning. Panowie połączyli siły i skonstruowali pierwszy prototyp, który aktualnie przechodzi szereg testów, aby mógł sprostać wymogom homologacji i normie Euro 4.

Foto: scomadi.com
Foto: scomadi.com

Na razie brak jeszcze kolejnych szczegółów konstrukcji, natomiast wiadomo już, że pierwszy model powinien pojawić się na rynku w 2018 roku. Wydaje się, że pomysł nie jest zły. Byłoby zabawnie odstawiać na światłach ludzi dosiadających poważniejsze maszyny, którzy na pewno nie spodziewaliby się konkurencji ze strony małego, pomarańczowego skuterka.

Źródło: scomadi.com

%d bloggers like this: