Ile razy widziałeś samochód z kierowcą gapiącym się w ekran smartfona?

Zapewne nie raz. Każdy z nas widząc takich kierowców zżyma się i denerwuje, bo przecież doskonale zdajemy sobie sprawę, że kierujący stanowi wówczas niebezpieczeństwo dla siebie i dla otoczenia.

Wydawałoby się, że motocykliści są wolni od tej przypadłości. To zresztą manualnie trudne, trzymać kierownicę i bawić się telefonem komórkowym. Niestety niefrasobliwi motocykliści też się zdarzają, o czym można się przekonać oglądając poniższy film.

Foto: YT, WALTERRIFIC
Foto: YT, WALTERRIFIC

Korzystanie z Facebooka, Twittera, Snapchata, czy jakiekolwiek popularnej aplikacji, nigdy nie powinno zdarzyć się podczas jazdy. Jeśli naprawdę musisz, po prostu przerwij jazdę. Bohater nagrania to motocyklowy vlogger znamy pod pseudonimem Walterrfic. Mężczyzna rozbił motocykl i odniósł obrażenia ciała, bo patrzył na telefon zamiast na drogę.

Wystarczyła tylko chwila, aby doszło do wypadku. Na szczęście skończyło się „tylko” na złamaniu obojczyka. Walter miał również wystarczająco dużo odwagi, aby opublikować film z wypadku i przestrzec innych przed popełnieniem jego błędu. Można tylko życzyć chłopakowi szybkiego powrotu do zdrowia. Dostał nauczkę i na pewno już drugi raz nie popełni tego błędu.


How To Break Your Collarbone. Źródło: YT, WALTERRIFIC

%d bloggers like this: