Chcesz zobaczyć jak to jest jeździć po trawce? Możesz kupić sobie… grę

Od stycznia 2016 roku w 23 stanach oraz dopuszczono marihuanę do użytku w celach medycznych, natomiast w czterech stanach (Alaska, Kolorado, Oregon i Waszyngton) można korzystać z konopi indyjskich również w celach rekreacyjnych, o ile palacz ziela ma ukończone 21 lat.

Legalizacja marihuany spowodowała reakcję amerykańskiej Motorcycle Safety Fundation, która opracowała i wydała specjalny system, właściwie grę, o nieco przydługiej nazwie: Riding Straight – Marijuana Awareness Host-An-Event Kit. Pakiet przeznaczony jest głównie dla szkół jazdy i innych organizacji, które mają za zadanie uczulić motocyklistów na ryzyko związane z jazdą po zażyciu marihuany.

Riding Straight. Foto: Motorcycle Safety Foundation
Riding Straight. Foto: Motorcycle Safety Foundation

Co znajdziemy w pudełku z Riding Straight? Przede wszystkim gogle, które podobno odzwierciedlają upośledzenie widzenia towarzyszące „upaleniu”. Po założeniu gogli należy zmierzyć się z kilkoma zadaniami, na przykład spróbować wyznaczyć trasę przez labirynt. W zestawie jest też mata składająca się z oznaczonych światłami pól, które użytkownik powinien przejść w określonej kolejności, oraz kolorowe piłki – należy wybrać właściwy kolor.

Okazuje się, że większość tych prostych zadań staje się niezwykle trudna po założeniu gogli. Motorcycle Safety Fundation liczy, że poprzez zabawę uzmysłowi kierowcom zagrożenie i zniechęci ich do palenia ziela przed oraz podczas jazdy.

Dziwi natomiast wygórowana cena pakietu, który do niedawna kosztował aż 595 dolarów, a obecnie można go zakupić poprzez sklep MSF za 379 dolarów. I jeszcze jedno. Chyba każdy, kto palił trawkę, wie jakie powoduje skutki i choćby ze względu na swoje własne bezpieczeństwo, nie siądzie za kierownicą. Natomiast ludzie, którzy nie korzystają z tej używki, symulacji upalanie nie potrzebują. Dla kogo zatem przeznaczony jest Riding Straight?

W Polsce nie musimy się zastanawiać nad tym pytaniem. U nas konopie indyjskie są zabronione. Może to o lepiej?

%d bloggers like this: