Ciekawy patent na święcący kask. To może być hit

LightMode Kits to kolejny projekt, który bazuje na pomyśle podświetlenia motocyklowego kasku. Tego typu systemy są zazwyczaj przypisane do jednego, określonego modelu, natomiast rozwiązanie Kanadyjczyków z Vancouver jest bardziej uniwersalne. LightMode Kits można zamontować na dowolnym kasku.

Foto: DIY Electronics
Foto: DIY Electronics

System bazuje na trwałych, elastycznych taśmach LED, których długość jest uzależniona od wybranego wariantu zestawu i oznacza również inną cenę. Użytkownik sam projektuje układ taśm na kasku, do czego służy specjalny zestaw próbny oraz komplet naklejek mocujących.

DIY Electronics
DIY Electronics

Naklejki posłużą następnie jako znaczniki miejsc, gdzie trzeba umieścić świecące taśmy. Całość montuje się za pomocą… kleju, który jest oczywiście nieszkodliwy dla powłoki lakierniczej kasku i można go również w razie konieczności usunąć.

DIY Electronics
DIY Electronics

Sterowanie i zasilanie systemu odbywa się za pomocą niewielkiego kontrolera, który również należy umieścić na kasku. Co ciekawe, użytkownik może również wybrać kolor światła, do wyboru jest sześć kolorów, możliwe jest ich łączenie.

DIY Electronics
DIY Electronics

Zasilanie systemu odbywa się za pośrednictwem USB. Całość jest wodoodporna, natomiast kanadyjski zespół z DIY Electronics, który opracowałem ten system, zapewnia, że instalacja LightMode Kits jest łatwa i prosta, zaś efekt piorunujący.

DIY Electronics
DIY Electronics

Twórcy LightMode Kits kończą aktualnie akcję na Kickstarterze, której celem było zebranie 20 tysięcy dolarów kanadyjskich. W tej chwili niemal 400 osób zdecydowało się wpłacić blisko 56 tysięcy dolarów, a wiec LightMode Kits już odniósł sukces. Podstawowy zestaw kosztuje 89 dolarów, czyli znacznie taniej niż finalna cena, która wyniesie 149 dolarów. Więcej informacji znajdziecie tutaj.

%d bloggers like this: