Widzieliście już filmową zapowiedź wyścigów TT 2017?

Dwa miesiące temu pojawiły się wieści o nowym filmie prezentującym fenomen najsłynniejszego motocyklowego wyścigu szosowego, czyli Isle of Man Tourist Trophy. To na pewno będzie wielkie, medialne wydarzenie, ale nie przesłoni nam przecież kolejnego sezonu motocyklowych zmagań. W internecie pojawił się już zwiastun TT 2017. Warto obejrzeć!

https://www.youtube.com/watch?v=YjGJKRd-T9g Isle of Man TT. Źródło: Official Isle of Man TT
https://www.youtube.com/watch?v=YjGJKRd-T9g
Isle of Man TT. Źródło: Official Isle of Man TT

Dlaczego wyścigi na wyspie Man wzbudzają tak wiele emocji w świecie sportu? Niestety głównie dlatego, że w każdym sezonie ginie kilku motocyklistów. Przy prędkości powyżej 200 km/h każdy najmniejszy błąd może skończyć się tragicznie, tym bardziej na wąskiej drodze otoczonej kamiennymi murkami, a na niektórych fragmentach – drutem kolczastym! Dotychczasowa liczba ofiar TT to już 250 osób, licząc od początku istnienia imprezy, czyli od 1907 roku.

Niestety tegoroczne uliczne wyścigi Isle od Man TT również przyniosły trzy ofiary śmiertelne, w tym Paula Shoesmitcha, doświadczonego kierowcy, który ścigał się na wyspie Man od 2005 roku.


Isle of Man TT 2017 Promo Trailer. Źródło: Official Isle of Man TT

Być może przeciwnicy TT w końcu zwyciężą i wyścigi na wyspie Man zostaną zawieszone. Każda kolejna ofiara aktywizuje środowiska, które chciałyby przerwać spiralę śmierci. Jeśli w nadciągającym sezonie będzie miał miejsce jakiś szczególnie dramatyczny lub drastyczny wypadek, znowu rozpocznie się zażarta dyskusja. Pozostaje mieć nadzieję, że sezon 2017 przebiegnie spokojnie i będzie jedynie wydarzeniem natury sportowej.

%d bloggers like this: