Matt Damon wystąpi w filmie Isle of Man TT?

Kiedy po raz ostatni widziałeś premierę filmu o wyścigach motocyklowych? No właśnie, bardzo dawno temu… Hollywood jest zajęte fabrykowaniem kolejnego kina akcji, najlepiej z niezniszczalnym superbohaterem w roli głównej. I tak bez końca. Ale za jakiś czas wielbiciele motocykli dostaną podobno coś specjalnie pod ich gusta.

Według dziennikarzy angielskiego czasopisma MoreBikes, trwają już prace nad filmem, który pojawi się pod krótkim, ale jakże znaczącym tytułem – Isle of Man. Historia ma dotyczyć losów starzejącego się zawodnika, w tej roli Matt Damon, który stara się po raz ostatni przed sportową emeryturą sięgnąć po zwycięstwo w prestiżowych wyścigach.

Matt Damon i Liam Neeson. Foto: screenrant.com
Matt Damon i Liam Neeson. Foto: screenrant.com

Wszystkie akrobacje, które przewidziano dla postaci granej przez Matta Damona, zostaną wykonane przez profesjonalnego rajdowca Camerona Donalda. Czyżby słynny Jason Bourne nie był w stanie sam sobie poradzić?

Na razie niewiele wiadomo jeszcze o filmowym widowisku, które nas czeka. Jedna z potwierdzonych informacji dotyczy Liama Neesona, który również pojawi się w Isle of Man. W jakiej roli? Tego nie wiemy, natomiast ostatnie doświadczenia amerykańskiego aktora z produkcjami motocyklowymi pochodzą jeszcze z 2014 roku. Neeson był wówczas narratorem dokumentalnego filmu o… Isle of Man TT.

Jason Bourne. Foto: materiały prasowe
Jason Bourne. Foto: materiały prasowe

Scenarzysta i reżyser Ben Younger pracuje nad filmową historią o TT od 2000 roku, natomiast dopiero teraz, dzięki współpracy z Bold Film, będzie mógł zrealizować swoje marzenie. Co ważne, Younger jest również byłym motocyklistą i zawodnikiem, dlatego jak nikt inny czuje temat.

„TT to ostatni wielki, niebezpieczny wyścig na Ziemi i jestem niezwykle podekscytowany pomysłem opowiedzenia jego historii szerszej publiczności” – powiedział Younger. „Na ten zimnej wyspie życie straciło 262 zawodników. Poprzez mój film chce oddać im sprawiedliwość i hołd” – dodał reżyser.

Zdjęcia do Isle of Man rozpoczną się latem przyszłego roku. Wiadomo również, że zobaczymy w filmie nową Hondę Fireblade. Najgroźniejszy obecnie sportbike CBR1000 będzie miał swoje pięć minut w filmowym widowisku.

Honda CBR 1000RR Fireblade. Foto: Honda
Honda CBR 1000RR Fireblade. Foto: Honda

Mamy nadzieję, że Younger sprosta wyzwaniu. Widzieliśmy już wiele filmów o TT, ale były to produkcje dokumentalne. Hollywoodzki rozmach może tej tematyce zarówno bardzo pomóc, jak i zaszkodzić, jednak obecność gwiazd pokroju Damona i Neesona gwarantują raczej, że będzie to widowisko wysokiej klasy.

Źródło: morebikes.co.uk

%d bloggers like this: