Zwycięzcy 2016 Bike Build Off tegorocznej wystawy EICMA

Bike Build Off to tegoroczne wyzwanie dla wielbicieli niestandardowych motocykli organizowane przez Deus Ex Machina. Kwintesencją tego pojedynku jest hasło Deus: „the most with the least”. Mantrę Deus Ex Machina najlepiej obrazują tegoroczni zwycięzcy.

Bike OraColo. Foto: Deus
Bike OraColo. Foto: Deus

Na pierwszy miejscu znalazł się włoski twórca Eugenio Vezzetti oraz jego Bike OraColo, czyli Dniepr mt11 750CC z 1986 roku. Co ciekawe, cześć elementów tej maszyny została zaczerpnięta z Hondy XT125.

Bike Ula. Foto: Deus
Bike Ula. Foto: Deus

Na drugim miejscu uplasował się również Włoch, Davide Lorusso ze swoim bezkompromisowym jednośladem o nazwie Bike Ula. Bazą projektu została Honda XR600 z 1991 roku. Najbardziej zdumiewającym elementem tej konstrukcji jest zbiornik paliwa, który powstał z dwóch rur… PVC. Wydech pochodzi ze starego dwusuwa, natomiast siedzisko to ręczna robota, również z PVC.

Bike Original. Foto: Deus
Bike Original. Foto: Deus

Trzecie miejsce zajął Ken Ritsuno z Japonii oraz jego Bike Original. Motocykl powstał właściwie z kilku gratów po jednym z bardzo wczesnych egzemplarzy Harleya-Davidsona. Reszta komponentów to zbieranina różnych części, na przykład silnik pochodzi z maszyny… rolniczej, przód motocykla i hamulce to elementy roweru górskiego. Rama i zbiornik zostały wykonane ręcznie. To zdumiewające, że motocykl prezentuje się tak wspaniale.

Źródło: deuscustoms.com

%d bloggers like this: