SHOEI NXR Parameter TC-3 w malowaniu Fluo

Seria Yamahy MT w malowaniu Fluo cieszy się wielką popularnością. To nie mogło ujść uwadze marketingowcom i specom od sprzedaży. Od stycznia 2017 roku będzie można nabyć kask SHOEI NXR Parameter TC-3 przeznaczony dla żarówiastej serii MT. Oczywiście kask też będzie gryzł po oczach, czyli wystąpi z pasami wściekłej żółci połączonymi z bardziej stonowanym, stalowym kolorem skorupy.

SHOEI NXR Parameter TC-3. Foto: Shoei
SHOEI NXR Parameter TC-3. Foto: Shoei

Przypomnijmy jeszcze, że Night Fluo, czyli wojownicza wersja Ciemnej Strony Japonii, pojawiała się pod koniec zeszłego roku na wystawie EICMA w Mediolanie. Agresywna kolorystyka została użyta do zaprezentowania nowego modelu Yamaha MT-10, a nieco później ogarnęła pozostałe motocykle serii MT.

MT-10 to obecnie najgroźniejszy jednolitrowiec Japończyków. Motocykl powstał w celu zagwarantowania gigantycznego momentu obrotowego i czystej mocy. Jednostkę napędza 4-cylindrowy rzędowiec CP4 w technologii Crossplane, wywodzący się z YZF-R1.

SHOEI NXR Parameter TC-3. Foto: Shoei
SHOEI NXR Parameter TC-3. Foto: Shoei

Skorupa kasku wykonana jest z materiału AIM, natomiast wypełnienie to EPS o zróżnicowanej gęstości. Waga całości wynosi 1309 gramów dla rozmiaru M – dostępne są cztery rozmiary. Oczywiście wnętrze jest całkowicie wyjmowane i przystosowane do prania.

NXR Parameter TC-3 posiada wydajny system wentylacji oparty o 4 wloty w przedniej części i 6 wylotów w tylnej części kasku. Kształt skorupy zmniejsza turbulencje i opory powietrza. Oficjalna cena tego modelu wynosi 2 299 zł.

%d bloggers like this: