Za duży, za mocny i za ciężki? FGR Midalu to monster naked bike

FGR Midalu to nie jest grzeczny motocykl na niedzielne przejażdżki do Lidla po struclę truskawkową i kilogram przecenionych mandarynek za 1.99 zł. To pojazd dla faceta, który potrzebuje mięsistego motocykla, bez grama zbędnych dupereli, dysponującego mocą mogącą zrywać pasy asfaltu.

FGR Midalu 2500 . Foto: YT, Luboš Felgr
FGR Midalu 2500. Foto: YT, Luboš Felgr

Wściekłą maszynę nie stworzyli Amerykanie, ale nasi najbliżsi sąsiedzi za południowej granicy – Czesi. FGR Midalu napędza silnik o pojemności 2500 cm3. Widlasta „szóstka” generuje 240 KM i 160 Nm momentu obrotowego. To nie jest motocykl dla przeciętnego motocyklisty również ze względu na cenę. Hulk kosztuje… 120 tysięcy euro.

FGR Midalu 2500 . Foto: YT, Luboš Felgr
FGR Midalu 2500. Foto: YT, Luboš Felgr

Nowy Midalu to duży skok w porównaniu do poprzednich maszyn FGR, które bazowały na konstrukcjach od 125 do 250 cm3. Firma wystawiła swoje motocykla w kategorii Moto3 jeszcze w 2012 roku. Ekipa FGR ukończyła sezon na 7 miejscu spośród 11 producentów.

FGR Midalu 2500 . Foto: YT, Luboš Felgr
FGR Midalu 2500. Foto: YT, Luboš Felgr

Nowy motocykl waży 261 kilogramy i na pewno nie jest najzwinniejszą maszyną w zakrętach, ale za to na prostej potrafi pokazać swoje drapieżne oblicze. Zawieszenie bazuje na częściach Ohlins, system hamulcowy to Brembo z najwyższej półki.


FGR Midalu 2500 V6 – 3D animace. Źródło: YT, Luboš Felgr

Podstawowym materiałem karoserii jest włókno węglowe. Co ciekawe, prototyp tej maszyny Stanisława Hanusa został zaprojektowany i pokazany już pięć lat temu. Kolejne lata trwało dopracowywanie koncepcji.

Źródło: motorcycledaily.com

2 komentarze

  1. Czesi wcale się nie P ochwalili tym całkiem na taką pojemność to i tak mało koni i momentu obrotowego dalej jestem za Yamaha v Max 1700 cm i 200 koni to jest zajebiste cacko pozdro dla motocyklistów szerokości

  2. 129tys euro to sa po prostu żarty nawet polowa tej ceny to byly by kpiny. Oblatam go pierwsza lepszą tysiaczka. Co ma okolo 180km.a kosztuje zaplace za nia 30-40 tys.zl

%d bloggers like this: