Royal Enfield Himalayan w Europie? Dostaniemy tani motocykl klasy adventure?

Royal Enfield Himalayan pojawił się na indyjskim rynku na początku bieżącego roku. Dotychczas traktowaliśmy ten niewielki motocykl o dumnej nazwie jako ciekawostkę, ale ostatnie wieści wskazują na to, że zdobywca najwyższych górskich szczytów może pojawić się również e Europie, a więc i w Polsce.

RE Himalayan. Foto: royalenfield.com
RE Himalayan. Foto: royalenfield.com

Indyjski „góral” potrafi wygenerować 25 KM przy 6500 obr./min. Maksymalny moment obrotowy wynosi 32Nm przy 4500 obr./min. Biorąc pod uwagę parametry motocykla, jego środowiskiem powinny być raczej trasy podmiejskie, i tak zapewne jest, natomiast marketingowcy z Royal Enfield rozpętali kampanię, która ma udowodnić, że RE Himalayan jest stworzony do walki z żywiołami i najtrudniejszymi trasami terenowymi.

royal enfield_0002
RE Himalayan. Foto: royalenfield.com

Argumentem przemawiającym za „himalaistą” ma być m.in. ograniczona konieczność wymiany oleju – po 10 000 km, nieduża waga, przednie koło 21 cali, zawieszenie enduro, dolna osłona silnika, itd.

Kolejnym elementem akcji działu PR Royal Enfield jest poniższy film wykonany w technologii kamery dookólnej. Himalayan kosztuje w wersji podstawowej 2100 euro (9 000 zł).

A 360° ride on the Himalayan. Źródło: You Tube, Royal Enfield

Prezentacja motocykla na Starym Kontynencie będzie miała miejsce podczas tegorocznych targów EICMA, co oznacza, że w ciągu kilku dni poznamy więcej szczegółów dotyczących ewentualnej premiery “górala” w Europie.

Źródło: visordown.com

%d bloggers like this: