Mahindra przejęła BSA Motorcycles, a teraz prezentuje pierwszy motocykl marki

Na razie tylko na renderach. Przypomnijmy jeszcze, że w październiku indyjski moloch przejął legendarną brytyjską markę BSA oraz czeską Jawę – zresztą doskonale znaną w Polsce, chyba głównie za sprawą słynnej Jawy 350, której liczne warianty do dziś jeżdżą po rodzimych drogach.

Foto: Jakusa Design
Foto: Jakusa Design

Mahindra zapowiedziała już, że pierwszy motocykl z logo BSA pojawi się w Indiach w 2019 roku. Aby skrócić cierpienia wielbicieli marki, której losy zostało powierzone specjalistom z Mahindry, indyjski producent poprosił o pomoc Jakusa Design. Efektem pracy grafików są pierwsze rendery nowego motocykla.

Foto: Jakusa Design
Foto: Jakusa Design

Oczywiście to tylko niezobowiązujący projekt, ale render motocykla pokazuje kierunek, w którym Mahindra zamierza podążać. I chyba nie jest źle.

Firma kierowana przez Rejesha Jejurikara zakupiła prawa do angielskiej marki za kwotę 3,4 mln funtów. BSA, czyli Birmingham Small Arms Company, to spółka, która powstała w 1861 roku w wyniku zjednoczenia kilku zakładów zbrojeniowych. Produkcję motocykli firma rozpoczęła w 1909 roku, a koniec działalności nastąpił na początku lat 70. ubiegłego wieku.

%d bloggers like this: