Motocykl na parkingu bezpieczny jak w domu? Dzięki konstrukcji Speed-Way

Nie każdy właściciel motocykla jest również szczęśliwym posiadaczem garażu lub innego miejsca parkingowego, które byłoby blisko domu i choćby w minimalnym stopniu zabezpieczało jednoślad przed kaprysami pogody.

Szczerze mówiąc, kiedy widzę motocykl przypięty łańcuchem do latarni, tygodniami stojący na deszczu i śniegu, zawsze współczuję nowym nabywcom maszyny, które przecież wcześniej czy później trafi na sprzedaż.

Foto: speedwayshelters.com
Foto: speedwayshelters.com

Speed-Way to amerykańska firma z Kalifornii, która zajęła się problemem trapiącym motocyklistów. Tak powstał specjalny namiot, czy raczej rodzaj pokrowca ze stalową ramą. Montaż konstrukcji trwa około 30 minut, więc nie jest to system, który można za każdym razem ciągnąć z domu. Namiot należy raczej pozostawić na miejscu parkingowym na stałe. Za to zyskujemy rodzaj boksu na motocykl.

Materiał, z którego wykonano namiot to poliester z domieszką poliuretanu. Oczywiście tworzywo jest wodoodporne, nie blaknie pod wpływem słońca i jest zabezpieczone przed promieniami UV. Konstrukcję wyposażono rówież w 48 diod LED pracujących w trzech różnych trybach. Oświetlenie przyda się podczas parkowania w nocy, może też posłużyć jako część systemu alarmowego.

Foto: speedwayshelters.com

Namiot można zamknąć, aby nikt nieuprawniony go nie otwierał. Konstrukcja została wyposażona w wentylację, zaś system jest tak skonstruowany, aby nie dopuszczał do wnętrza kurzu, promieni słonecznych, wilgoci i deszczówki.

Mimo wszystko to nadal tylko pewien rodzaj namiotu, który nie stanie na przeszkodzie zdeterminowanemu złodziejowi. Speed-Way DG-1 Ultra w standardowym rozmiarze dla motocykli sportowych kosztuje 325 dolarów. Większa wersja namiotu, która pomieści kolosy klasy touring to wydatek 425 dolarów. Szczegóły znajdziecie tutaj.

Foto: speedwayshelters.com
%d bloggers like this: