Ariel Ace R w limitowanej serii… 10 egzemplarzy

Ariel to stara angielska marka założona na początku zeszłego wieku w angielskim Bournbrookm. W połowie lat 50. XX wieku firma podupadła i została przejęta przez BSA (warto dodać, że BSA obecnie należy Mahindry – indyjskiego molocha branży samochodowo-motocyklowej).

Ariel Ace R. Foto: Ariel
Ariel Ace R. Foto: Ariel

Nowy rozdział marki Ariel rozpoczął się w 1999 roku. Powołano wówczas spółkę Ariel Motor Company. Na motocykl marki Ariel czekaliśmy do 2014 roku, kiedy to premierę miał model Ariel Ace, czyli futurystyczny motocykl z silnikiem 1200 cm3 V4 w ramie, wywodzącym się od Hondy VFR1200.

Najnowszy Ariel Ace oznaczony literą R ma być mocniejszą i dojrzalszą wersją standardowego motocykla. „Zwykły” Ariel Ace może poszczycić się 173 KM i 131 Nm momentu obrotowego, parametrów wersji R na razie nie znamy, szczegóły napędu oraz konstrukcji zostaną ujawnione podczas Motorcycle Live 2016 w Birmingham w drugiej połowie listopada.

Ariel Ace. Foto: Ariel
Ariel Ace. Foto: Ariel

Prezes Ariel Ace Team, Tom Siebert, zapowiedział, że „ nowy R ma dużo karbonu, aluminium i mocy”. To na razie musi nam wystarczyć.

Źródło: autoexpress.co.uk

%d bloggers like this: