Kochasz swój motocykl? To go poznaj od podszewki

Znajomość własnego motocykla i podstawowe umiejętności w zakresie obsługi oraz naprawy to nie tylko oszczędność pieniędzy podczas z racji samodzielnych serwisów. Jeśli znasz swoją maszynę, możesz wcześniej zdiagnozować co jej dolega, pamiętasz o koniecznych wymianach płynów, jesteś w stanie poradzić sobie z wieloma awariami.

To pozwala zaoszczędzić pieniądze, ale jest też frajdą, elementem bycia motocyklistą, bez którego zawsze będzie ogarniała cię obawa przez awarią i niemożnością diagnozy problemu. Szkolenia z zakresu obsługi i naprawy motocykli nie są niestety organizowane zbyt często, dlatego każdą taką inicjatywę warto reklamować.

Foto: FB, Stajnia Motocyklowa Klasycznie
Foto: FB, Stajnia Motocyklowa Klasycznie

Tym razem na dwudniowe szkolenie zaprasza Stajnia Motocyklowa z Warszawy. Akcja przeznaczona jest dla posiadaczy klasycznych japońskich (ale nie tylko) motocykli. Mile widziani są właściciele jednośladów pragnący samemu obsługiwać swój pojazd, posiadający już pewien zakres podstawowej wiedzy z zakresu mechaniki. Szkolenie będzie opierać się na konstrukcjach z lat 70-80. Termin spotkania: 26 do 27 listopada.

W programie między innymi: wymiana i dobór olejów i filtrów, wymiana i smarowanie linek, czyszczenie i regulacja gaźników z naciskiem na zrozumienie zasady ich działania, regulacja zaworów płytki/śrubki, regulacja zapłonu za pomocą lampy stroboskopowej, serwis zawieszeń klasycznych, wymiana wszelkich łożysk, wymiana sprzęgła, diagnostyka i budowa układu elektrycznego.

Oczywiście nie zabraknie również serwisu układu hamulcowego, zarówno tarczowego hydraulicznego jak i bębnowego mechanicznego, wymiany łożyska główki ramy, oraz wielu innych. Specjaliści ze Stajni Motocyklowej zajmą się również najczęściej spotykanymi awariami.

Koszt dwudniowego szkolenia wraz z obiadami, przekąskami, serwisem kawowym i wszelkimi niezbędnymi materiałami to 400 złotych. Zapisać możecie się tutaj, natomiast my czekamy na podobne akcje w innych miastach Polski. Super sprawa, gratulujemy pomysłu.

 

%d bloggers like this: