Suzuki prezentuje dwa nowe motocykle. Na razie w Chinach

Podczas Chinese International Motorcycle Trade Exhibition pojawiły się najświeższe nowości Suzuki. Szczególne zainteresowanie gości targów wzbudził koncepcyjny DL250, czyli nowa wersja V-Storma 250. Drugim przebojem okazał się GSX-R250.

Suzuki DL260 V-Storm. Foto: Suzuki

GXS-R w nowej wersji będzie wyposażony w dwucylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 248 cm3. Moc jednostki wynosi 24,6 KM przy 8000 obr./min., natomiast moment obrotowy 24,6 Nm przy 6500 obr./min. Do obsługi silnika przewidziano sześciobiegową skrzynię.

Suzuki będzie lekka maszyną, masa motocykla wynosi 178 kilogramów. Warto zwrócić uwagę, że na stację nie będzie trzeba zjeżdżać co 50 kilometrów, zbiornik pomieści 15 litrów paliwa. Tradycyjne zawieszenie i jedna tarcza hamulcowa o średnicy 290 mm (zaciski dwutłoczkowe) to może nie jest szczyt marzeń, ale dla niewielkiego, dynamicznego motocykla w zupełności wystarczy.

Suzuki GSX-R250. Foto: Suzuki
Suzuki GSX-R250. Foto: Suzuki

Motocykl ma nisko umiejscowione siedzisko – wysokość 780 mm, to zaleta dla niższych riderów i początkujących. W chińskich salonach jednoślad pojawi się już w przyszłym miesiącu.

Warto zaznaczyć, że motocykl trafi również do Europy, chociaż na razie nie wiadomo dokładnie kiedy. Również Suzuki DL250 Concept pojawi się na drogach Starego Kontynentu. Suzuki na razie nie podaje dodatkowych informacji na temat mniejszej wersji V-Storma.

%d bloggers like this: