BMW ma własny pomysł na baggera. Nazywa się K 1600 B

Motocykl pojawi się w ofercie bawarskiej firmy na 2017 rok. To niemiecka wizja tego, jak powinien wyglądać rasowy bagger gotowy do podróżowania po bezkresnych, amerykańskich autostradach. Nie można jednak odmówić Niemcom, że się starali.

Bazą przeróbki został solidny K 1600 GT, który został obniżony, praktycznie stracił całą tylną sekcję i zyskał wpasowane w linię kufy z wbudowanym oświetleniem.

K1600B. Foto: BMW
K1600B. Foto: BMW

Uwagę zwracają również dwa potężne działa wydechów biegnących równolegle do drogi, ale sprawiających wrażenie, że to nowa wersja rakiety V2, a nie nawiązujący do amerykańskim baggerów motocykl.

K1600B. Foto: BMW
K1600B. Foto: BMW

W ramie nowego BMW, którego do niedawno znaliśmy jedynie jako tajemniczy Project 101 (po raz pierwszy pojawił się wiosną 2015 roku), znajduje się sześciocylindrowy silnik o mocy 160 KM i maksymalnym momencie 175 Nm.

K1600B. Foto: BMW
K1600B. Foto: BMW

Jak przystało na BMW jednoślad nafaszerowany jest elektroniką poczynając od zawieszenia ESA (samoczynnie reaguje na zmianę nawierzchni), przez elektroniczne sterowanie, tempomat i Gear Shift Assistant Pro, który pozwala motocykliście na zmianę biegów w górę i w dół bez korzystania ze sprzęgła czy zamknięcia przepustnicy.

K1600B. Foto: BMW
K1600B. Foto: BMW

Czy motocykl pojawi się również poza Stanami Zjednoczonymi? To jest niemal pewne, natomiast wciąż nie znamy jeszcze ceny. Tanio nie będzie, to pewne.

%d bloggers like this: