Niemożliwe, absurdalne? Takiej wywrotki na pewno nie widziałeś

Niektóre sytuacje dotyczące motocyklowych wypadków, które obserwujemy dzięki technologii i powszechności kamer typu GoPro, wydają się nieprawdopodobne, ale jednak się wydarzyły. Tak jest w przypadku poniższego nagrania. Najlepiej przewinąć film od razu do 1:15.

Foto: YT, mr applecastle
Foto: YT, mr applecastle

Dlaczego OBA motocykle zsunęły się ze skarpy? Wywrotkę pierwszego z nich widzimy już w trakcie pechowego zdarzenia, natomiast w przypadku drugiej maszyny możemy podejrzeć cały proces.

Łuk drogi jest ciasny, na dodatek pnie się w górę. Drugi motocyklista z pasażerką powinien minąć zakręt i dopiero się zatrzymać, ale postanawia zastopować natychmiast, niewielka prędkość jeszcze spada, dodatkowo kierujący skręca kierownicę i próbuje podeprzeć się nogą na niestabilnej krawędzi drogi.


harley davidson owners ride off cliff. Źródło: YT, mr applecastle

Przechył jezdni, brak równowagi motocykla, brak prędkości, która mogłaby poruszyć masę motocykla, i kłopot gotowy. Kolejny motocykl spada w dół zbocza, prawdopodobnie dokładnie tak samo jak pierwszy.

Nauka na przyszłość. Nie zatrzymujemy się na zakręcie, również ze względu na inne pojazdy, które w każdej chwili mogą nadjechać.

%d bloggers like this: